П Р А К Т И К А
ПІДСУМКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ З ВИРОБНИЧОЇ (ПЕДАГОГІЧНОЇ) ПРАКТИКИ
05 грудня 2023 року у стінах Рівненського державного гуманітарного університету відбулась підсумкова конференція з Виробничої (педагогічної практики), пройденої студентами 4-го курсу спеціальності "Початкова освіта". Із вітальним словом виступила керівник практики - доц. Лук'яник Л.В. На конференції також брали участь у звітних доповідях групові керівники: доц. Суржук Т.Б., доц. Сосюк А.В. та ст.вткл. Ткачук О.С. Методисти окреслили основні труднощі під час відвідувань студентів, наголосили на правильності укладання конспектів та конструюванні мети уроку.
НАСТАНОВЧА КОНФЕРЕНЦІЯ З ВИРОБНИЧОЇ (ПЕДАГОГІЧНОЇ) ПРАКТИКИ
30 жовтня відбулася настановча конференція з виробничої (педагогічної) практики студентів 4-го курсу педагогічного факультету спеціальності 013 Початкова освіта денної форми навчання. Термін проходження практики з 30.10.2023 по 24.12.2023 рр.
Завідувачка кафедри доц. Суржук Т.Б. привітала студентів з початком педагогічної практики, висловила цінні настанови та побажала успіху студентам у їхній професійній діяльності.
Керівник практики - доц. Лук'яник Л.В. оголосила про розподіл студентів за базами практики згідно наказу #569-07-01 від 05.10 2023 року та вимоги до оформлення звітної документації з педагогічної практики.
На конференції виступили групові керівники, методисти: доц. Іванова Л.І., доц. Сосюк А.В. та Алла Бабяр з методичними рекомендаціями щодо підготовки до залікових уроків та систематизації матеріалів у різних формах (портфоліо, сайт, генерація QR-коду).
ПІДСУМКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ "ПЕРШІ ДНІ ДИТИНИ В ШКОЛІ"
28 вересня в аудиторних стінах Рівненського державного гуманітарного університету відбулась підсумкова конференція щодо проходження педагогічної практики "Перші дні дитини в школі".
Студенти-практиканти ділились враженнями щодо організації та проведення освітнього процесу у Рівненських ліцеях, до яких вони були прикріплені згідно Наказу. Майбутні вчителі вказали і на труднощі, які були ними виявлені під час їхньої роботи у школі.
Загалом, четвертокурсники отримали яскраві враження, зробили висновки щодо освітніх реалій, зрозуміли, що бути вчителем - це не легко, але нагорода, в якості дитячої любові та усмішок, завжди чекає сумлінного майстра своєї справи.
ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА
Відповідно до графіку освітнього процесу 18 вересня 2023 року розпочалася виробнича практика в початковій школі здобувачів вищої освіти ІV курсу педагогічного факультету спеціальності 012 «Дошкільна освіта», додаткова спеціальність 013 «Початкова освіта» денної форми навчання, яка триватиме до 22 жовтня 2023 року.
Здобувачі були розподілені по школах та ознайомлені з методичними рекомендаціями щодо проходження практики, в яких зазначені мета, основні завдання та перелік звітної документації.
ПЕДАГОГІЧНА ПРАКТИКА
(ПЕРШІ ДНІ ДИТИНИ В ШКОЛІ)
8 вересня 2023 року у стінах Рівненського державного гуманітарного університету було проведено настановчу конференцію для проходження педагогічної практики (перші дні дитини в школі) студентами 4-го курсу педагогічного факультету.
Згідно із розробленими навчальними планами та графіками освітнього процесу педагогічна практика (перші дні дитини в школі) триватиме з 11 вересня 2023 року по 24 вересня 2023 року.
Груповими керівниками призначено:
доц. Лук'яник Людмилу Василівну
доц. Сосюк Анну Володимирівну
доц. Костолович Тетяну Василівну
Студенти педагогічного факультету у кількості 39 розподілено у такі заклади освіти:
Рівненський ліцей #22 Рівненської міської ради - 11 студентів.
Рівненський ліцей #13 Рівненської міської ради - 10 студентів.
Рівненська гімназія "Гармонія" (початкова школа) Рівненської міської ради - 5 студентів.
За місцем проживання практику проходять 13 студентів.
Детальна інформація та розподіл годин між груповими керівниками міститься у Наказі "Про проведення педагогічної практики (перші дні дитини в школі)".
Архів кафедри
2022-2023 навчальний рік
З ВИРОБНИЧОЇ (ПЕДАГОГІЧНОЇ) ПРАКТИКИ
Факультетський керівник, канд. пед. наук Костолович Т. В.
У практиці брали участь студенти 4 курсу: ПІІн-41 – 19 ст., ПП-41 – 11 ст., ПІнкл-41 – 9 ст.
Бази практики: Рівненський ліцей «Колегіум» Рівненської міської ради (10 студентів), Рівненський ліцей N2 Рівненської міської ради (12 студентів).
Кількість студентів, що проходили практику за розподілом університету та за місцем проживання й майбутнього працевлаштування (у випадку виробничої практики). 17 ст.
Аналіз роботи студентів. У школах було створено всі умови для проходження практики студентами. Для проведення навчальних занять кабінети в приміщенні школи обладнані відповідними меблями, наочними посібниками, технічними засобами навчання, навчальним обладнанням, приладами, необхідними для навчання і виховання учнів.
Студенти мали змогу ознайомитися з сучасним станом навчально-виховної роботи і передовим педагогічним досвідом освітніх закладів міста Рівного та Рівненської області, співпрацювали з вчителями, психологом та іншими членами колективу, поглибили та закріпили знання, отримані раніше, а також застосовували набуті знання та вміння вже безпосередньо на практиці.
Виконуючи обов'язки вчителів початкових класів, кожен студент, крім щоденних уроків, провів обов'язкових 10 залікових, а саме: з літературного читання, математики, української мови, « Я досліджую світ», трудового навчання, образотворчого мистецтва, музики, фізкультури, інформатики, а також допомагали вчителям виготовляти наочні матеріали до уроків, перевіряти зошити та щоденники. Усі конспекти уроків під час перших трьох тижнів були обговорені з учителями-наставниками та методистами.
Практикантами було проведено безліч цікавих позакласних заходів, які були відображені у звітах студентів-практикантів та характеристиках.
Підсумкова конференція з виробничої (педагогічної) практики